Září 2011

Na nože !

30. září 2011 v 7:15 | G.Nikola
Taky se tak štítíte někdy nožů tak jako já ? Brrr.... Nesnáším vydlubování pomerančů NOŽEM ! To jsem se řísla hrozně a ještě jsem k tomu musela vymačkávat tu pomerančovou šťávu,.. já myslela,že to nepřežiju !!! Ale nakonec jsem to zvládla ;) Nože jsou v kuchyni ale opravdu hodně důležité. Jak bychom bez nich krájeli těsto , maso , zeleninu , vydlavávali pomeranče(!) ..... ?? Ikdyž nože vlastně nejsou jen na krájení potravin .. nožem se taky vyřezávají malé sošky nebo sekají stromy..ale né,chyba.. stromy se kácejí sekyrou vlastně . Tý předchozí věty si nevšímejte :D . (jsem trochu magor )

Co tady dělá ta škrabka ?! No nic... je to taky ostrý .
Tak náš nejpoužívanější nožík je ten nejmenší samozřejmě. Jablko byste asi nechtěli krájet tím 1. nožem ,že ne ? (ale je zase pravda,že my jsme to jednou zkoušely tedy já .. ) No a ten druhý nůž zleva tak někdy použijem,ale jen málokdy . Ten třetí jsme zatím VŮBEC nepomužili , protože je to sekáček na kosti (jednou na to dojde , nebojte ,určitě ho použijem :D ) 4. nůž tak často používáme třeba na krájení pečícího papíru do kulaté formy (jenom do spodku) . A ten úplně 1. ? Tím krájíme chleba a pomeranče(!).

Tak se hlavně neřízněte !!

Vařečky,tak jednoduché a přesto důležité...

29. září 2011 v 7:15 | G.Nikola |  Cukrářské pomůcky
VAŘEČKY... něco jako když má člověk přirozené končetiny jako noha a ruka .. tak Mr.Cook (pán pečení neboli vaření , teda pečení je Bake ,ale to je teď jedno :D ) má jako svoji základní končetinu vařečku. My máme teda celkem hodně vařeřek,jenomže nějaké z nich jsou nepoužitelné.


jak vidíte ,tak ta největší je polámáná ,protože když moje teta vyhrožuje mojí malé sestřenici,tak mlátí tou vařečkou všude kolem ... ( a vždycky se ta vařečka rozbije na stejném místě jak vidíte na obrázku ) :D
Tu velkou jsem dostala k Vánocům , tu menší druhou od Maruščiny mamky , tu třetí jsem koupila v domácích potřebách za 25Kč . Tu čtvrtou v Tulipánu a tu pátou taky v tulipánu ... :) Tak doufám že se vám naše vařečkz líbí a jestli doma máte malého sourozence ... tak hodně štěstí ;)

Svíčky

28. září 2011 v 8:10 | G.Nikola |  Cukrářské pomůcky
Koupily jsme si nové svíčky , to je vzrůšo ,co ?
Nedávno jsme si koupily v SAPĚ(vietnamská tržnice) v TAMDA FOODU ( je tam velký výber svíček ) .
Jsou to opravdu krásně voňavé svíčky. Jmenujou se Grandma's Kitchen (Babiččina kuchyně) . Jsou úžasné ! Nejradši bychom je zapálily v Zimě při pečení ..
Každý má něco ,co mu navozuje dobrou atmosféru a u nás to jsou svíčky :)


STOP pečení , nachází se tu virus !

27. září 2011 v 18:32 | G.Nikola
Ach jo... momentálně nesmíme asi tak cca 1 týden péct :(( Jen protože mam nějaký virus ,ale nebojte , nic závažného :) příští týden už jdu do školy takže budem moct i péct ,ale stejně je mi to líto . Samozřejmě žádné články o jídle tenhle týden asi očekávat nebudete . Mezitím co jsem nemocná ,tak si volám s Maruškou a říkáme si,co asi budeme péct a co vám sem budeme psát ,abyste se nenudily :) Myslíme i na vás !
Příští týden budeme určitě něco péct s jahodama ,teda jestli ještě nějaký seženeme. A o víkendu možná budem dělat suflé.
(snad se nám to povede ,tak nám držte palce ! )
Doufám,že se uzdravím rychle a zase budeme moct péct ... :)

Dušená jablka

27. září 2011 v 7:58 | G.Nikola |  Francouzská kuchyně
Nedávno (nebo spíš dávno ?) jsme dělaly dušená jablka :) byly opravdu úžasná ! Bohužel vám sem zatím nemůžeme dát recept,protože kdybychom vám sem daly všechny recepty z Ivetiny kuchařky ,tak bychom měly opravdu hodně velký problém (autorská práva). Ale někdy vám ho sem snad dáme :) když si třeba o něj poprosíte ... :) Nevypadá to sice zrovna nejlíp,ale je to božské ! zaručuju , že s výsledkem nebudete sklamaní,jestliže tento recept uděláte ! Jenomže se hodí víc na zimu ,protože je to horké a polité bílým vínem .

Po upečení tam budete mít i úžasnou šťávičku.
Je to opravdu snadné ,jenom zbavit jablko jader je dost těžký .. pro nás. rozhodně to ale někdy zkuste ! :)

Společnost

26. září 2011 v 18:40 | Gurmánky M.N.
Když se řekne společnost...představíte si asi lidskou společnost? Ale co takhle společnost pšeničných výrobků? Co když máte ve skříni dvě mouky, hladkou a hrubou a hladká povídá hrubý, hele my jsme vlastně společnost, co? A hrubá na to, to je fakt, ale na mě seš moc jemnej...ňooo, to jsem zase vymyslela věc ;-)
Ale my jsme společnost, a my gurmánky, my dvě jsme společníci...TY, ano ty u té obrazovky, ty patříš do té lidské společnosti! Ach, my jsme jedna velká rodina ;-) i když, se všemi bych asi rodina být nechtěla ;-) Takže...takže važte si každé společnosti, ať pšeničné, nebo lidské ;-)

Potahujeméé

25. září 2011 v 10:00 | Gurmánky M.N. |  Rady a tipy
Potahování dortů - není to nijak náročné, ale dost záleží na druhu potahovací hmoty. My zatím vyzkoušeli dvě - fondán a skvělou potahovací hmotu K2.
dort se potahuje jednodušše - pracovní plochu poprášíte moučkovým cukrem (většinou stačí jen lehce) a válečkem vyválíte- Pak jen vezmete a přenesete na dort.
NEDOPORUČUJEME vám potahovat fondánem. Ehm, představte si bílou, megalepivou hmotu, kterou musíte zpracovat s tunou moučkového cukru a pracovní plochu další tunou poprášit. Poté, s trochou štěstí, se vám povede vyválet placku, která se vám na 70% roztrhne. Když jí pak s úsměvem položíte na dort, uhladíte a dáte do ledničky, myslíte si, jo vypadá to hezky, stálo to za to. Za hodinu se pak přijdete podívat na dort, na kterém najdete dívnou potrhanou bílou a teď nelžu - kaši! A dale na tácu bude kaluž sladké lepivé vody. ANO FONDÁN SE ROZTÉKÁ. Jeho chuť je pouze sladká. HOOODNĚ SLADKÁ.

Potahovací hmota K2 je pro změnu SKVĚLÁ. plochu poprášíte miniaturním množstvím moučkového cukru a dáte na to kousek hmoty. Ta se neprotrhne, jen jí snadno rozválíte a krásně přenesete na dort a uhladíte. hmota bude držet a bude vypadat tak jako vypadala. Né jako ohavný bílí blemc...Hmota k2 není vůbec lepivá a chutná taky sladce, ale mnohem méňe než fondán. Opravdu nesrovnatelné!


Fondán :


1Kg fondánu stojí asi 100Kč - k zakoupení v Makru


1Kg hmoty K2 stojí asi 150 Kč a je k zakoupení přes internet. Cenové rozdíli jsou na každé stránce hodně jiné, tak hledejte tu nejlevnjší ;-)

Mouka,cukr,kakao...

25. září 2011 v 8:39 | G.Nikola |  Cukrářské pomůcky
Máte doma nějaké ty dost důležité ingredience ,jako je třeba mouka,cukr,kakao ??? Samozřejmě to není všechno potřebujete také vanilkový cukr,kypřící prášek a další ...
Tak vidíte,že tu máme (od leva nahoře) strouhanku,hladkou mouku ,kukuřičný škrob (ten doma musíte mít,jestliže pracujete s francouzskou kuchyní , stojí asi 30Kč ), Solamyl , zase hladká a vzadu polohrubá mouka,hrubá mouka , třrinocý neboli hnědý cukr ( ten náš je hodně kvalitní a proto i hodně drahý stál 80Kč ,ale stačí vám jen cukr za 40 nebo 30 Kč ) , pak tady máme strouhaný kokos ( hodí se na vymazání formy a na ozdobu dortu - popřípadně ,kdybyste se rozhodli dělat kokosky ) , krupicový cukr, moučkový cukr (ten musíte doma mít na 100% ) , a nakonec kakao na vaření (my radši používáme holandské kakao ,protože je kvalitnější ,ale kakao na vaření je taky dobré )

Pak je tu dolní řada (od leva dole ) Strouhaný barevný kokos (dobrý na ozdobu) , koření (badyán ,skořice , nové koření ...) , pudink ( vanilkový , kakaový(čokoládový),jahodový) , vanilkový cukr, želatina v plátcích , dortové želé červené , kypřící prášek , potravinářské barvivo , jedlá soda , želatina v prášku a nakonec droždí v prášku

Tak kdybyste něco potřebovali ,stačí říct ;)

Hmoždíř vs. mixér

24. září 2011 v 21:42 | G.Nikola |  Cukrářské pomůcky
Co je asi lepší ? Hmoždíř nebo mixér ? S mixérem se líp pracuje ... s hmoždířem je to zase takový ...prostě že jde poznat ,že všechno děláme rukou atd. ... ja nevím jak to popsat! Prostě s mixérem to je jednodušší a praktičtější a s hmoždířem je to zase babičkovštější ...asi tak :D My máme docela hodně hmoždířu ,který jsou dřevěný ,ale zase máme 3 paličky..což vůbec nechápu . Máme je opravdu hodně starý ale stejně se pořád používat dají... jeden čas jsme používaly hmoždiře dost často ,protože jsem omylem rozbila 2 mixéry za 5 minut najednou ( pokoušela jsem se rozmixovat kandizovaný hnědý cukr ) .

Naše "úžasné" hmoždíře :D Jak vidíte ,tak jsou už starší ... ale používat se dají ;)
Vzadu je naše bohužel nefunkční myčka ... :( V ní si necháváme pár našich věcí ... jako je hmoždíř :D

Náš úžasný mixér který stál jen 200Kč (ale pššššt) Značka SENCOR můžete ho sehnatv electroworldu . :)

Nejlepší narozeninový dort!!!

23. září 2011 v 18:48 | Gurmánky M.N. |  Dorty
7. září jsme dělali narozeninový dort, asi je nejkrásnější, jaký jsme kdy udělali! Pracovali jsme pooprvé s potahovací hmotou - s fondánem. Kdyby jste chtěli potahovat dort, tak fondán bych vám přímo nedoporučovala, protože má tendenci se rozpouštět, a je pak takový promočený. Fondán je hooodně hoodně sladký, ale kdž ho dáte v tenké vrstvě, není to poznat. Ovšem nebylo by dobré mít fondán na povrchu a uvnitř ještě těžký sladký krém...Proto jsme to vyvážili lehkým, avšak skvělím tvarohovým krémem! A řeknu vám, ten byl úúúúžasný!!!

krém a těsto:
zdobení dortu :

Těsto : (toto je recept na úúplně základní, rychlé dortové těsto, které nezklame... pozor, pokud pečete do kulaté formy, není nejvyšší! )
2 hrnky pol. mouky
3/4 hrnku krupic. cukru
1 prášek do pečiva
1/2 hrnku oleje
1/2 hrnku mléka

Krém :
2 vaničky polotučného měkého tvarohu
1 UŠLEHANÁ smetana ke šlehání (nejméňe 30% tuku!!!, my měli vysokoprocentní, je jen o dvě korunky dražší a má 40%, čím víc tuku, tím lepší!)
1/2 sáčku práškové želatiny nebo 4 plátky té plátkové
vanilkový cukr

Zdobení:
400 g potahovací hmoty (cca)
100 g pothovací hmoty na vzorky na dortu (cca)
několik VELKÝCH stříbrných kuliček
trochu mléčné polevy (nejlepší je značka carla)


Postup:
Smíchejte všechny ingredience na těsto a nakonec olej a mléko. Těsto nebude úplně řídké, spíš taková řidší kaše. Ale radši více mléka! Nalejte na plech, nebo do formy , (vymazaná a vysypaná hrubou moukou) a pečte cccc.ccccc.aaaaaaa
30 minut, ale vůůůbec není jisté, každá trouba peče jinak, že je korpus upečený, poznáte tak, že DOPROSTŘED dortu bodnete párátkem, vyndáte a přejedete prstem po párátku. Jestli je párátko suché, je hotovo. Těsto vyjměte z trouby a nechejte POŘÁDNĚ vychladnout. Když je korpus vychladlí, vyndejte s formy, nebo vyřízněte příslušný tvar na plechu. Korpus rozkrojte na více částí...

Krém : Do hrnce dejte želatinu a 4 lžíce vody, nechejme asi 10 - 15 minut nabobtnat. Potá velmi lehce na sporáku zahřejeme (nevaříme! ) želatinu a necháme ji úplně rozpustit. Do mísy dejte tvaroh a vanilkový cukr a řádně zamíchejte. Poté do rozpušťené želatiny přidejte 2 lžíce tvarohu a zamíchejte. Poté nalijte do zbylého tvarohu. Nakonec přidejte ušlehanou smetanu a a nejlépe nechte chvíli v ledničce...
Poté namažte části korpusu krémem a naskládejte na sebe. Nakonec namažte úplný vršek dortu a stěny. Dejte do ledičky.
Mezitím si vezměte vál, nebo velmi čistou kuch. linku a posypte moučkovým cukrem. Cukrem potřete i váleček. Poté si vezměte příslušné množství potahovací hmoty a vyválejte do tenké placky, co nejtenčí ale né natolik ,aby nešla přenést. Přehněte plát hmoty přes váleček a přeneste na dort. pořádně uhlaďte a přečnívající okraje odřízněte. Zdobení je již jen na vaší fantazii ;-)


foto:

Ticho?!

21. září 2011 v 14:00 | Gurmánky M.N.
Ticho?!Ticho?!Ticho?! V našem životě jsme asi ticho zatím nezažily... :D Kdybychom pekly v tichu s naším Matsuim (šlehačem) tak by nám to asi neprošlo :D Když pečeme ,tak tančíme , zpíváme ,povídáme si... všechno možný !! Ale někdy to ticho přeci jen máme ... Když otevřeme troubu ,vyndáme hotový dezert a sedneme si ke stolu.. Pomalu vdechujeme tu sladkou vůni a potichoučku si řekneme: "Bon Apetit!"
Ta chvíle je opravdu úžasná ! Když se vám na jazyku rozplývá čokoláda a slyšíte,jak vám v puse křupou oříšky . Když ale dojíme ,tak to ticho zabijeme ,protože se z nás najednou ozývají zvuky : "Ježiši,Pání,úúžasný" a opět si povídáme tančíme a zpíváme.. Pečení opravdu není jen o smíchání mouky s vejcem , je to něco víc ... něco co může pochopit jen správný gurmán :)

Our Baking cupboard

20. září 2011 v 7:15 | G.Nikola |  Cukrářské pomůcky
Máte doma nějakou skříň na vyhrazení vašich věcí ,který se týkají pečení ?? My ji máme :) Sice ne moc urovnanou a poskládanou ,ale to nevadí :D

MOUKA!!! To nejdůležitější v kuchyni ;) Kolik druhů asi může existovat ? My jich známe asi jen 5-6 druhů...

Tak to červený je na odnesení nějakýho jídla ..omáčky , rýže , atd. .... hladká mouka ,kakao (vzadu) a formy na nanuky :D

houbičky na mytí ,pečící papír , formičky na filigránky,forma na pudink , kukuřičný škrob , hladká mouka s dózou a třtinový cukr neboli hnědý ...

Úžasná odměrka ,která je na tekutinu,mléko , mouku a cukr . Zlaté kuličky na dort . Forma na dort a naše kráásná váha :D

Váha v normálním stavu :)

Štětce ... štětce ?!

19. září 2011 v 7:15 | G.Nikola |  Cukrářské pomůcky
Asi nemáte speciální štětce na pečení jako my co ??
Když jsme dělaly recept na dort s čokoládovou mašlí ,tak jsme nutně potřebovaly nějaký štětec... jednoduše jsme si ho koupily. :D


Byl celkem drahý .. myslím si,že stál 40Kč. Taky máme i mašlovačku ,kterou jsme koupily v Tulipánu za 79Kč,to je ta bílá .

Tu mašli jsme udělaly z čokolády a zrovna na tohle jsme použily štětec ... sice jsou tam ty propadliny a musely jsme to tam skládat jak puzzle ,ale přesto jsme na něj byly hrdé ! :)

Suflé

18. září 2011 v 16:33 | G.Nikola |  Francouzská kuchyně
Dneska jsme dělaly 2x suflé a VŮŮBEC se nám nepovedlo :( Ale tak alespoň šlo sníst :)
1.suflé bylo Vanilkové a 2.Čokoládové . Vanilkové bylo uvnitř trochu syrové a propadlo se nám . Já jsem si udělala z Marušky srandu a řekla jsem jí ,že z tech suflé uděláme jedno velký suflé ... ona to asi moc nepochopila a vzala nakydla všechny suflé na jednu hromádku , Pak to pěkně vytvarovala a bylo z toho jedno mega suflé.
Čokoládové už bylo trochu lepší .. jenomže uvnitř bylo šííleně syrové ,takže jsme ho opět musely vyhodit. :( Takže se žádbná událost nekonala .Sice se nám to nepovedelo, ale pořád i neodradilo ;) .Příští týden budeme dělat další suflé. Suflé 50/50 a taky Rumovo-madlové suflé . Tak se těšte !!!
Suflé jsme mimochodem dělaly ve formičkách na muffiny ,protože ty normální formičky jsou moc drahé a suflé asi často dělat nebudeme :D No bohužel vám žádný tip dát nemůžeme ,protože my sami bychom potřebovaly tip . Tak kdo z vás má nějaký tip , tak sem s ním ! xD

Vanilkové suflé ... trochu se nám propadlo :D

Naše "mega" suflé xD


čokoládové suflé , vypadá jako muffiny :D

Formy a Formičky

18. září 2011 v 16:12 | G.Nikola |  Cukrářské pomůcky
Máte doma nějaké formy nebo formičky ?? My teda rozhodně ! bohužel jsme nevyfotily všechno ,ale to základní máme ;) Samozřejmě máme formu na dort a na koláč. Prostě to nejhlavnější. Pak tu máme další formu na dort ,ale trochu větší , to je ta černá vzadu. A nakonec úžasná forma na muffiny.Máme dokonce i silikonové formičky na muffiny z časopisu Apetit. Ještě máme i formu na zmrzlinu (nanuky) :) Tu sice máme vyfocenou ,ale na fotce s jinými věcmi . Ale určitě ji sem dáme ;)


Tady krásně vidíte naše formy.
Tu větší černou formu vzadu jsme koupily v Kika za 89Kč.
Tu lesklou kovovou jsme koupily v Globusu za 250Kč .
Tu koláčovou formu jsme koupily v Tulipánu od značky SmartCook za 149Kč.
A tu formu na muffiny jsme koupily přes internet na stránce http://www.fortel-katalog.cz/ za 100Kč.
Silikonové formičky na muffiny jsme sehnaly z časopisu Apetit číslo ZÁŘÍ 2011.


Silikonové formičky vyfocené i s časopisem,který je právě k dostání asi už jen týden.

Formičky na zmrzlinu jsme koupily taky přes internet na stránce http://www.fortel-katalog.cz/ za 79Kč.

Tak doufám,že se cám naše věci líbí a snad ti kteří je nemají si je pořídí :)