Potahujeméé

25. září 2011 v 10:00 | Gurmánky M.N. |  Rady a tipy
Potahování dortů - není to nijak náročné, ale dost záleží na druhu potahovací hmoty. My zatím vyzkoušeli dvě - fondán a skvělou potahovací hmotu K2.
dort se potahuje jednodušše - pracovní plochu poprášíte moučkovým cukrem (většinou stačí jen lehce) a válečkem vyválíte- Pak jen vezmete a přenesete na dort.
NEDOPORUČUJEME vám potahovat fondánem. Ehm, představte si bílou, megalepivou hmotu, kterou musíte zpracovat s tunou moučkového cukru a pracovní plochu další tunou poprášit. Poté, s trochou štěstí, se vám povede vyválet placku, která se vám na 70% roztrhne. Když jí pak s úsměvem položíte na dort, uhladíte a dáte do ledničky, myslíte si, jo vypadá to hezky, stálo to za to. Za hodinu se pak přijdete podívat na dort, na kterém najdete dívnou potrhanou bílou a teď nelžu - kaši! A dale na tácu bude kaluž sladké lepivé vody. ANO FONDÁN SE ROZTÉKÁ. Jeho chuť je pouze sladká. HOOODNĚ SLADKÁ.

Potahovací hmota K2 je pro změnu SKVĚLÁ. plochu poprášíte miniaturním množstvím moučkového cukru a dáte na to kousek hmoty. Ta se neprotrhne, jen jí snadno rozválíte a krásně přenesete na dort a uhladíte. hmota bude držet a bude vypadat tak jako vypadala. Né jako ohavný bílí blemc...Hmota k2 není vůbec lepivá a chutná taky sladce, ale mnohem méňe než fondán. Opravdu nesrovnatelné!


Fondán :


1Kg fondánu stojí asi 100Kč - k zakoupení v Makru


1Kg hmoty K2 stojí asi 150 Kč a je k zakoupení přes internet. Cenové rozdíli jsou na každé stránce hodně jiné, tak hledejte tu nejlevnjší ;-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama