Savarin

15. října 2011 v 19:03 | Gurmánky M.N. |  Francouzská kuchyně
Savarin...takový koláč bez chuti se sladkým sirupem.

Minule jsme dělaly kynuté těsto ... Savarin.Sirup se nám vůbec nepovedl... nevím čím to bylo ,asi tím , že tam bylo moc vody ? Bylo tam kolem 200g cukru a 600ml vody... podle mě je to trochu nevyvážené . Jo a taky tam bylo 90 ml marmelády. Jestli víte,proč se nám nepovedl ,tak určitě napište :) hrozně nás to zajímá.
Také jsme místo čerstvého droždí musely použít sušené ,protože byl v obchodě vyprodaný a už jsme neměly čas na to koupit si nové droždí někde jinde. Kvasek se teda vůbec nepovedl.... ach jo
Ještě k tomu nám těsto nevykynulo,takže žádná sláva a bylo nechutný i tím,že nemělo chuť . Musely jsme to polít tedy tím hodně tekutým "sirupem" a taky trochu posypat moučkovým cukrem. Ale jinak to těsto bylo hezký. Teda spíš ten koláč.
Jestli nemáte rádi příliš sladké dezerty, tak doporučuji udělat :)

Takže nezapomeňte drazí gurmáni : sušené droždí je opravdu sr**ka největšího řádu! Vždycky a vždycky a vždycky jen čerstvé (pozor, nemůže se skladovat, musí se použít hned ten samí den a pokud nějaké zbyde - neschovávat , vyhodit okamžitě zplesniví ! ) Co to je sakra za " droždí " když z něj nejde udělat kvásek ?


Maruška : mě teda savarin vůbec nechutnal. Byl naposto bez chuti a o ničem - možná kdyby byl s nějakým sladkým krémem a ovocem, ale takhle? ne, to nebylo ono ;-)
Nikola:Mě taky moc nechutnal... byl naprosto bez chuti . Něco jako těsto jenom z mouky a vody... :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama