Hello Kitty pro Sestřenici

12. listopadu 2011 v 19:48 | Gurmánky M.N. |  Dorty
Ano, jedna z nás (konkrétně G. Nikola ) malou sestřenici, která zítra oslaví své čtvrté narozeniny !
No istě že jsme jí dělali dort. Jsme na něj docela hrdé ! Korpus a krém je pochopitelně na vás, ale jak ho takhle ozdobit ?

Potahovací hmota : Věřte nám že máme zkušenost z hodně druhy a jednoznačně na 100000001% u nás vítězí potahovací hmota Wilton ( nejlevnější ji mají ZDE ) Proč je nejlepší ? No tak v první řadě chuť ! Potahovací hmota je na dortu prostě " navíc " . Dokáže totiž udělat efekt, který vám prostě poleva nebo čkoláda neudělá . Jenomže když je něco navíc, tak je důležité, aby to nebylo výrazné. A právě tahle hmota nemá VŮBEC žádnou chu´t
Další důvod je konzistence. Hmotu nemusíte s ničím smíchávat, nemusíte jí podsypávat a drží tvar.

Jako snad jediné mínus je cena. není o tolik rozdílnější jako jiné hmoty, ale přeci jenom stojí o něco víc. Pokud ovšem chcete potáhnout dort a mít to dokonalé, pak je Wilton opravdu dobrá volba


Barvení hmoty : PROSÍM POZOR! pokud se chystáte obarvit potahovací hmotu NIKDY NIKDY NIKDY A JEŠTĚ JEDNOU NIKDY nepoužívejte práškové pot. barvy !!! Ty se totiž prostě nerozpustí , a když je rzzpustíte předem ve vodě, tak zase nic nenabarví a potahovací hmotu naprosto zničí. Prostě když si vezmete hmotu a na ní nasypete prášek , tak i když budete zpracovávat sebevíc, zůstanoou vám uvnitř ohavné kuličky. A tak moje oblíbená věta a krutá pravda :SYPKÉ POTRAVINÁŘSKÉ BARVY A SUŠENÉ DROŽDÍ, JSOU ZLO V PRÁŠKU!!!
Na to proboha nikdy nezapomínejte. Takže jak a čím motu obarvit ? Barev je opět velké množství , ovšem opět nejlepší jsou z obchodu eshop-lilie.cz gelové od firmi Wilton. Zpracují se (pozor pořádně musíte) stačí malé množství jsou smít s rukou a nejsou tak drahé, protože lahvička vám vydrží opravdu dlouho.

Jak vytvořit obrázek ? : Tak pro někhoho je tato informace zbitěčná, ale ne pro každého. Obráek se vyřezává po kouskách. (v tomto případě, nejdřív šaty zvlášť nohy zvlášť rukávy atd atd...) a postupně skládat na sebe. Nejlepší je si vzor nejdříve nakreslit na papír a podle toho části vyřezat )

To byli naše rady pro potahování a barvení dortů. Nejlepší je si najít video, které vá m práci s hmotou i barvou usnadní, aby jste neudělaliy něco špatně. Přejeme vám hrozně moc štěstí a přidáváme náš dnešní dortLíbí se vám ?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama