Kdoule? Ano kdoule !

21. listopadu 2011 v 16:57 | Gurmánky M.N.
Víte co je to kdoule ? Možná ano, ale spíš ne. Je to vlastně jablko skřížené s hruškou co má hodně výrazné aroma. Ehm... no a nás čekalo udělat kořeněné kdoule, což znamenalo : ano...sehnat kdouli.
Kam by jste pro ní šly? U Vietnamců v potravinách mají ( pokud je to dobrý obchod) většinou hodně krásné ovoce a i exotické ovoce jako fíky nebo mango, ale kdoule ? Ty tam určitě neseženete.

Naštěstí jsme kdouli sehnaly, úplnou náhodou. Jdu takhle s mámou do makra, a tam jdeme kolem regálu s ovocem, já po něm přejedu pohledem a vidím :KDOULE! Když jsem jí vzala do ruky a viděla že stojí 60Kč nebylo to úplně nejveselejší ale tak co. Vzala jsem jí.


V receptu se kdoule krájeli na kousky, a třičtvrtě hodiny se vařily ve vodě spolu se skořicí, badiánem, hřebíčkem šťávou s citronu a 50g moučkového cukru. Tak jsme daly hrnec na plotnu a čekaly. Seděli jsme u počítače, když v tom se po domě začala valit úžasná silná vůně po tom koření...ta vůně byla tak trochu hodně vánoční :) Niky se ke kdoulím rozběhla a začala nasávat tu vůni, vypadala trochu jako by fetovala :D

Součástí receptu byla ještě ořechová drobenka, která se pekla na plechu spolu s kdoulemi dalších 25 minut. Na to, že na recept jsme se fakt netěšily, dopadnul skvěle !!! Kdooule chutnaly úžasně a drobenka dodávala příjemnou chuť... myslím že zkoušet recepty, které zní hodn zvláště je dobře, protože ochutnáte opravdu nevídané... Pozor, protože vždycky to nemusí dopadnout nejlépe.

Kdouly seženete o prázdninách, hlavně v srpnu. Pokud si chcete recept vyzkoušet teď, tak můžete kdouli nahradit jablkem nebo hruškou, ale přece jenom, už to nebude mít takové k(d)oule :D

Na fotce to vypadá nic moc,ale opravdu krása tohoto dezertu je uvnitř ! :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama