Omyly

12. prosince 2011 v 8:42 | Gurmánky M.N. |  Rady a tipy
Ano každý z nás samozřejmě umí jít na google, napsat tam : největší omyly v kuchyni a zkopírovat si to na blog. Jak trapné Proč? Tenhle blog je autorský, jsou na něm autorské články a na všechny máme autorská práva. Proto z googlu nebudeme kopírovat článek, ale napíšeme vám sem omyly, která máme z vlastní skušenosti ;)


1. práškové potravinářské barvy jsou dobré
BLBOST !
pokud chcete barvitkrém, tak to ještě můžete použít, i když vám tam pořád zůstanou malé ťuplíky. Ovšem pokud chcete barvit potravinářskou hmotu, tak nikdy, ale opravdu nikdy nepoužívejte práškové barvy. Nekupujte ani tekuté, kupte si GELOVÉ. Nejlevněji je najdete na : eshop-lilie.cz kde mají i super levné potahovací hmoty ;)

2. Sušené droždí nahradí to čerstvé
Sušené droždí je prostě špatné !!!!! Těsto pořádně nenakyne, nebudete mít žádný kvásek, prostě je to sporstá náhražka !

3. Sůl se dává jen do slaných jídel
HAHAHA, tohle jsem opravdu četla někde na internetu a musela jsem se zasmát. Je to sice trošku zvláštní, ale skoro v každém receptu je špetka soli....proč ? nevím, ale zkusím vám to zjistit :D

4. Vyšlehat bílky je sranda
Ehm...myslím že když jsme s Niky začali péct, tak jsme dobrý půlrok neumli vůbec udělat sníh...vždycky byl tekutý. Sníh šlehejte v naprosto suché nádobě, a do bílku se nesmí dostat žádný žloutek a šlehat musíte tak dlouho, dokud když nakloníte mísu bílek zlstane na svém místě. Když sjíždí dolů, ještě není. nesmíte ale šlehat moc dlouho, protože bílek by se pro změnu přešlehal, a dezert by bl stráááášně suchý

5. Pečení , cukrařina a kuchařina vůbec nejsou náročné

Myslím že nuvěří ten kdo nevyzkouší. Pokud pečetejen tři složitější recepty za den, jste naprosto vyřízení a máte pocit že máte v hlavě místo mozku vajíčko. Představtže si jaké to musí být mnoho hodin v cukrárně kde lítáte šleháte, zvedáte mícháte pečete zdobíte mažete a krájíte. Možná sevám to nezdá, ale ( pokud samozřejmě nepočítám horníky a dělníky ) je to jedna z fyzicky nejnáročnějších prací. Ještě náročnější je ale většinou kuchařina v restauraci. Pokud teda někdo nevede restauraci stylem : rozmraž a osmaž... No zkrátka věřte, že za dvacet let téhle práce budete mít svaly jako rambo a budete vyřízení :)


Tak tady je několik omylů, která jsou 100% pravdivé, nebojte se :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama