Tajemný bílek

9. prosince 2011 v 7:30 | G.Nikola |  Rady a tipy
Bílek je opravdu zajímavá věc , bez něj bychom se opravdu neobešly . náš tzv. první pokus s bílky byl tragický , protože jsme v tu dobu ani nevěděly co je to šlehač :D tak jsme se pokoušely ušlehat bílek rukou ( dělaly jsme pusinky ) ajééééje .. to dopadlo :/ opravdu v dnešní době asi samotnou metličkou nikdo nešlehá co ?? Ale pokud se budete snažit být podobnými Julii Child , tak sméle do toho ! Aspoň budete mít svaly tak jako my nemáme :))) ( opravdu naše "svaly" jsou sotva vidét v mikroskopu ) . Nakonec jsme našly zahrabaný šlehač ve skříni a zkusily jsme ho použít ... výsledek byl na HRANICI zkázy , ale pozor ... jen hranici ! :) pusinky chutnaly neskutečně divně a hnusně , ale v Maruščině rodině se po nich zaprášilo . Pak jsme postupně dělaly dál recepty s bílkem , který se musel ušlehat . Mezitím jsem také dostala radu , že jestli chceme poznat , jak je bílek hotový tak si musíme dát smíh nad hlavu a jestli spadne tak je špatně ušlehaný a jestli zůstane v míse tak ušlehaný špatně není - je hotový. Nejdříve jsme měly dost velkou depresi z toho , že si máme ten bílek dát nad hlavu , ale nakonec jsme to jen trochu naklonily a jestli byl hotový nebo ne , tak jsme to hned poznaly :) . Nejhorší dezert s bílkem je podle mě ille flotante .. to bylo tak nechutné !! - doporučuji nezkoušet ! :) Pokud byste to zkoušeli , tak až si dáte bílek do mikrovlnky , tak to tam méjte trochu déle , ať je bílek hotový... A jak ušlehat bílek správně ? Stačí , když budete mít kovovou (nerezovou) ,suchou a zároveň čistou mísu , bílky v pokojové teplotě , lžíci cukru ( nemusí být ) , dobrý šlehač a hlavne silné ruce :) Připravíte si mísu , do ní dáte bílek a budete šlehat . Až vám ten bílek začne "bělit" a bude celkem tuhý tak přidejte lžíci cukru . Šlehejte dál dokud nebudete mít tuhý sníh. Postupně při tom šlehání naklánějte mísu a když vám ten bílek bude po míse klouzat dolů tak není hotový . Jestli vám nebude klouzat dolů tak je hotový a určitě ho nešlehejte dál pokud nebude padat z mísy , protože ho můžete lehce přešlehat . Bílky lze také poznat podle toho , že když metličku se sněhem vyndáte , tak vám tam zǔstane taková pevná lesklá špička a bude držetbtvar samozřejmě :)
Určitě bych jako nejlepší těsto z ušlehaných bílků doporučovala kokosky, pokud jste takový milovníci jako kokosu jak my :) jestli máte víc informací o bílku , tak pište :)

Hlavně nezapomeňte , že vajíčko je zlato kuchyně :)

PS.: Nikdy nezapomínejte ,že když děláte nějaký dezert , který obsahuje samotný sníh a budete ho chtít spláchnout do záchoda ,tak nesmíte ten bílek splachovat , protože se nadnáší a pokud ho tam spláchnete,tak ho budete muset nakonec vytahovat ručně.. mluvíme z vlastní zkušenosti.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama