Leden 2012

Vzhledově velmi nepovedené koblihy...

7. ledna 2012 v 12:00 | G.Nikola |  Francouzská kuchyně
ufff... o tomhle článku se mi opravdu chtít psát nechtělo :/ A víte proč ? Protože tohle byl jeden z nejnepovedenějších receptů... :D
Tyhle opravdu ošklivé koblihy měly být ve tvaru donutu ,jenže jsme měly opravdu hodně tekuté těsto,takže to prostě nešlo ! Ty koblihy měly opravdu neurčitý tvar,takové kuličky se štětinkami..:)))


Jak vidíte ..nic moc... Ale víte co na nich bylo zajímavé ? že byly dobré ! Sice to nebylo nic extra,ale nechutnalo to tak,jak to vypadalo :)

Vysoké těst na dort - žádná sranda !

5. ledna 2012 v 14:24 | Gurmánky M.N. |  Dorty
Pokud jste v pečení spíš začátečníci, a chcete udělat dort. Určitě nebudete schopni hned mistrovským pohybem dort rozkrojit. Proto to chce co nejvyšší těsto. My jsme ho hledaly hodně dlouho, ale nakonec se nám zdárně podařilo jedno oběvit. Je to vlastně hodně dobrý piško...

Recept :

HODNĚ VYSOKÉ TĚSTO OD IVETY56g másla, 6 vajec, 220g krupicového cukru, 290g hladké mouky Připravte si do mísy vařící vodu a druhou mísu, která vám do té první pěkne pasuje, tedy vodní lázeň. Rozpusťte si máslo. Vejce s cukrem dejte do mísy ve vodní lázní a el. šlehačem šlehejte dokud se směs nezahřeje, asi 6 minut. Vyjde z lázně a největší rychlostí šlehejte dalších 10 minut. Směs musí být hustá krémová. Pak velmi opatrně přidejte mouku a nakonec máslo, mouku přidávejte po částech. dejte do formy a pečte, korpus rozříznete až 6x, když máte trochu cviku :-)


Recept nám dala Iveta, a vzhledem k tomu že je v podstatě profesionálka, tak by nemělo být špatné ! Měly by jste ho zvládnout i jako začátečníci!

Hodně štěstí :)

Pfff... a je to tady zase

3. ledna 2012 v 19:35 | Gurmánky M.N. |  O nás
Jasný, mluvim o škole . Jak jinak... teď je to naprostá hrůza ! Jedna písemka za druhou, samej úkol, hrůůza hrůůza hrůůza. Alespoň že to pečení je takový krásný zpestření :) tak třeba v sobotu jdeme do Fialy (ten speciální profi. obchod pro cukráře :D ) a určitě si další týden něco upečem. I když teďkon v lednu to bude trošku slabší, protože j za 1.
hromada učení
a za 2.
U Niky se předělává kuchyň a bude až v únoru ....
Každopádně se hrozně těšíme na tu sobotu, a jsme sami zvědavé co si pořídíme !!! :) určitě dodáme fotky :D
Taky si musíme udělat naší společnou fotku na rok 2012 :)

Přejeme vám tedy hodně šťestí ve škole, a nezapomňte, že je potřeba se chvíli bavit nčim jinym než učenim :D