Iveta a České Sladkosti - 3. kniha

1. dubna 2012 v 21:50 | Gurmánky M.N. |  Recenze
Ti, co čtou náš blog pravdielně vědí, že máme jednu vellmi oblíbenou osobu, se kterou jsme se již dvakrát sosbně potkaly ( jednou na dortíku a jednou nakupovat) cukrářku amatérku Ivetu Fabešovou, která se umístila jako pátá v televizní show Na Nože ( na stream.cz si můžete všechny díly pusti ;) )
A poté vydala svojí první kuchařku Iveta a sladká Francie ( stále v prodeji ) , a o vánocích měla kraťoučký krásný pořad na TV Prima Adventní pečení :) - k pořadu byla také vydána její druhá kuchařka Slavnostní pečení s Ivetou. No a nedávno, tak měsíc zpátky, vydala svojí třetí kuchařku,Iveta a České sladkosti! Je k sehnání skoro v každém knihkupectví, stojí myslím 299 Kč, a musim říct, že pokud s pečením začínáte, tak tam najdete spoustu jednoduchých receptů ( Už jsem měla buchtu na plech s tvarohem a povidly SLIIINTÁÁÁÁM ) ale i složité větrníky, buchty, či svatební koláče.

Najdete tam i různé základy jako jak správně vyšlehat bílky, jak vyrobit čokoládov lístky , karamel atd...

Ze všech třech kuchařek, co vydala mám největší citový vztah k první, Iveta a sladká francie ( pamatujete na náš maraton ? Loni jsme dělaly všechny recepty z její kuchařky, a zvádly jsme to ! Takže každý recept co v kuchařce je jsme osobně vyzkoušely, a pokud jí máte a chcete se na něco zeptat, tak směle do toho :))) ), z druhé kuchařky jsme toho moc nezkoušely, jen panetone a čokoládový dort, v téhle kuchařce , jak říká název( slavnostní pečení s Ivetou) jsou rcepty hlavně pro svátěční příležitosti, ( narozeniny, vánoce) , ale v téhle, tahle třetí mě na první pohled zaujala nejvíce, jak to šlo..
Hrozně se mi totiž líbí, že tam jsou recepty,které člověk využije při každé příležitosti. Jednoduché buchty na plech, svatební koláčky, poctivé české buchty, kremrole nebo větrníky, což už není taková sranda, dorty ale třeba i sorbety na lto. Prostě si v ní na své přijde úplně každý. Já si myslím, že je prostě udělaná tak, aby vyhovovala každému , a pokud zrovna nevíte, co někomu dát, třeba babičce, mámě, a nebo se chcete naučit péct, kupte si určitě tuhle, protže nebuete litovat ;)

S láskou vaše Gurmánky M.N. 2012 (c)

PS: HROZNĚ SE OMLOUVÁM, ŽE V ČLÁNKU NENÍ ANI JEDEN OBRÁZEK. VÍM ŽE BEZ TOHO TO NENÍ ONO, ALE BOHUŽEL MI BLOG.CZ NĚJAK BLBNE A NECHCE MI OBČAS DO ČLÁNKŮ OBRÁZKY VLŽIT. ZÍTRA SE HO SEM JEŠTĚ POKUSÍM DODAT
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama