Cukrářské pomůcky

Jak rovně rozkrojit dort ?? Snadno !

6. listopadu 2011 v 11:22 | GurmankyM.N
Máte problémy s rozkrojením dortu ? Ikdyž máte cukrářský nůž pořád vám to nejde rovně ? Tak právě pro vás máme řešení !
Místo nožů můžete totiž použít ůžasnou pilku na dort,kterou můžete zakoupit na stránce fortel-katalog.cz http://www.fortel-katalog.cz/pilka-na-dort.htm . Opravdu tato pilka vám rozkrojí dort rovně jako papír :) Pilku si můžete nastavit na různou výšku . Ta část ,která ten dort krájí je kovový ostrý drát.

Jak vidíte tato pilka je přímo božská ! :) rozhodně doporučuji koupit !

Je stěrka důležitá ??

30. října 2011 v 7:30 | G.Nikola
Ach ty stěrky... jsou důležité nebo ne ? Je to k NĚČEMU ?!?!
Stěrky se používají ke stírání krému nebo těsta z mísy do formy nebo na uhlazení . Ale proč na to musí být specializovaná stěrka ? Přece se můžou na to použít i lžičky ne ???
Jenže stěrky opravdu nejsou k ničemu..nikdy byste neuhladily nějaký krém lžickou nebo papírem . Nikdy byste bez stěrky nesetřely z mísy všechno těsto ... ANO, lžíce,nůž nebo cokoliv jiného můžete použít,ale bude to tak dokonalé a krásné jako stěrkou ? NE.

Tady máte na fotce všechny naše 3 stěrky. Ta bílá je naše 1.stěrka , tu často používáme . Ta druhá modrá je od naší skvělé kamarádky ,touto stěrkou můžete i krájet . A ta 3. kovová je taky skvělá ! Je ta krém ,aby byl rovný :)

Tak teď už víme,že stěrky vypadají obyčejně ,ale nejsou k ničemu ! :)

Zdobím zdobíš zdobíme

21. října 2011 v 20:28 | Gurmánky M.N.

Tak tohle jsou naše zdobičky. Zdobička je opravdu velmi velmi důležitá věc. ... pokud chcete dělat na dort opravdu úhledné pruhované bobečky, doporučujeme buď takov ty s tou rourou jak se mačkají, nebo pytlíky s nastavnou hubicí...ovšem pokud do něčeho nandaváte krém, potřbujete něco někam přeneést, nebo plníte třeba makronky, jednoznačně nej nej nej jsou obč. pytlíky :-)

Zdobičky existují v nepřeberném množství. Rourovité, pytlíkovité bez hlavice, s hlavicí, pytlíky, s úzkou hlavicí na perníčky ATD ATD ATD ATD ATD ATD...
Jsou ovšem velmi důležité a nelze na ně zapomenout. Nejlepší je, že stojí pár korun :-)

C...C....C....C CEDÍMÉÉÉÉÉ

12. října 2011 v 18:25 | Gurmánky M.N.
Cedníky, a jak vydíte, není jich úplně malounko :-) Je pravda, že ty s velkými dírami se na pečení moc nevyužijou... ale cedník který má malé dírky, ten se využije! A jéje! Jak? Hladká mouka se má vždycky prosát...dostane se do ní vzduch, dodá nadýchanost. Takže zdánlivě nepotřebné, ale!!! Třeba dobrý piškot, bez prosáte mouky neuděláte!

Je pravda že teď je tolik školy, že se nám taví mozek, tak by bodlo si ho přecedit ! :-)

Šlehám , šlehám ,ale jako Julia Child neušlehám...

4. října 2011 v 7:15 | G.Nikola
Šlehač ,... prostě to NEJPODSTATNĚJŠÍ v kuchyni !!! Představte si takový krém ,nebo ušlhat bílek .. ufff . Opravdu ručně jako Julia Child to as nezvládneme ,ale jednou určitě !! Metlička , je prostě úžashná . Šlehač je vlastně jen metlička napojená na ekektriku ,jenže na elektriku je to jen méně pracnější . Určitě kdybych měla VŠECHNO při pečení šlehat jen metličkou,tak bych navštěvovala doktora asi hodně často :D Hodně dobrý je taky ruční šlehač ,který má takovou páčku a otáčí se s ní dokud se ta dotyčná směs neušlehá :)


Tak náš první šlehač , úúžasný MATSUI , vedle něj vidíte i jeho kamaráda mixérka . Pak je tady ruční šlehač ,ale to není ten nejlepší ,opravdu ,ne ,ale používat se rozhodně dá ;) JUPS ! já jsem vám zapomněla vyfotit metličku !! No,ale tak metličku snad zná každý,kdyžtak ji vidíte na obrázku tu je ta horní část matsuiho.
Někdy ,až ušleháme bílek obyčejnou metličkou nenapojenou na elektriku,tak vám sem napíšeme a vyfotíme nás ručně ušlehaný bílek ..opakuji jen když se nám to POVEDE ... kdyžtak sem dáme video ,jak šleháme bílek ... jen si myslím,že vás to nebude bavit protože to bude asi 30ti minutové video ( možná víc) :D

Tak Hodně štěstí při šlehání !!
Vaše Gurmánky ♥

Vařečky,tak jednoduché a přesto důležité...

29. září 2011 v 7:15 | G.Nikola
VAŘEČKY... něco jako když má člověk přirozené končetiny jako noha a ruka .. tak Mr.Cook (pán pečení neboli vaření , teda pečení je Bake ,ale to je teď jedno :D ) má jako svoji základní končetinu vařečku. My máme teda celkem hodně vařeřek,jenomže nějaké z nich jsou nepoužitelné.


jak vidíte ,tak ta největší je polámáná ,protože když moje teta vyhrožuje mojí malé sestřenici,tak mlátí tou vařečkou všude kolem ... ( a vždycky se ta vařečka rozbije na stejném místě jak vidíte na obrázku ) :D
Tu velkou jsem dostala k Vánocům , tu menší druhou od Maruščiny mamky , tu třetí jsem koupila v domácích potřebách za 25Kč . Tu čtvrtou v Tulipánu a tu pátou taky v tulipánu ... :) Tak doufám že se vám naše vařečkz líbí a jestli doma máte malého sourozence ... tak hodně štěstí ;)

Svíčky

28. září 2011 v 8:10 | G.Nikola
Koupily jsme si nové svíčky , to je vzrůšo ,co ?
Nedávno jsme si koupily v SAPĚ(vietnamská tržnice) v TAMDA FOODU ( je tam velký výber svíček ) .
Jsou to opravdu krásně voňavé svíčky. Jmenujou se Grandma's Kitchen (Babiččina kuchyně) . Jsou úžasné ! Nejradši bychom je zapálily v Zimě při pečení ..
Každý má něco ,co mu navozuje dobrou atmosféru a u nás to jsou svíčky :)

Mouka,cukr,kakao...

25. září 2011 v 8:39 | G.Nikola
Máte doma nějaké ty dost důležité ingredience ,jako je třeba mouka,cukr,kakao ??? Samozřejmě to není všechno potřebujete také vanilkový cukr,kypřící prášek a další ...
Tak vidíte,že tu máme (od leva nahoře) strouhanku,hladkou mouku ,kukuřičný škrob (ten doma musíte mít,jestliže pracujete s francouzskou kuchyní , stojí asi 30Kč ), Solamyl , zase hladká a vzadu polohrubá mouka,hrubá mouka , třrinocý neboli hnědý cukr ( ten náš je hodně kvalitní a proto i hodně drahý stál 80Kč ,ale stačí vám jen cukr za 40 nebo 30 Kč ) , pak tady máme strouhaný kokos ( hodí se na vymazání formy a na ozdobu dortu - popřípadně ,kdybyste se rozhodli dělat kokosky ) , krupicový cukr, moučkový cukr (ten musíte doma mít na 100% ) , a nakonec kakao na vaření (my radši používáme holandské kakao ,protože je kvalitnější ,ale kakao na vaření je taky dobré )

Pak je tu dolní řada (od leva dole ) Strouhaný barevný kokos (dobrý na ozdobu) , koření (badyán ,skořice , nové koření ...) , pudink ( vanilkový , kakaový(čokoládový),jahodový) , vanilkový cukr, želatina v plátcích , dortové želé červené , kypřící prášek , potravinářské barvivo , jedlá soda , želatina v prášku a nakonec droždí v prášku

Tak kdybyste něco potřebovali ,stačí říct ;)

Hmoždíř vs. mixér

24. září 2011 v 21:42 | G.Nikola
Co je asi lepší ? Hmoždíř nebo mixér ? S mixérem se líp pracuje ... s hmoždířem je to zase takový ...prostě že jde poznat ,že všechno děláme rukou atd. ... ja nevím jak to popsat! Prostě s mixérem to je jednodušší a praktičtější a s hmoždířem je to zase babičkovštější ...asi tak :D My máme docela hodně hmoždířu ,který jsou dřevěný ,ale zase máme 3 paličky..což vůbec nechápu . Máme je opravdu hodně starý ale stejně se pořád používat dají... jeden čas jsme používaly hmoždiře dost často ,protože jsem omylem rozbila 2 mixéry za 5 minut najednou ( pokoušela jsem se rozmixovat kandizovaný hnědý cukr ) .

Naše "úžasné" hmoždíře :D Jak vidíte ,tak jsou už starší ... ale používat se dají ;)
Vzadu je naše bohužel nefunkční myčka ... :( V ní si necháváme pár našich věcí ... jako je hmoždíř :D

Náš úžasný mixér který stál jen 200Kč (ale pššššt) Značka SENCOR můžete ho sehnatv electroworldu . :)

Our Baking cupboard

20. září 2011 v 7:15 | G.Nikola
Máte doma nějakou skříň na vyhrazení vašich věcí ,který se týkají pečení ?? My ji máme :) Sice ne moc urovnanou a poskládanou ,ale to nevadí :D

MOUKA!!! To nejdůležitější v kuchyni ;) Kolik druhů asi může existovat ? My jich známe asi jen 5-6 druhů...

Tak to červený je na odnesení nějakýho jídla ..omáčky , rýže , atd. .... hladká mouka ,kakao (vzadu) a formy na nanuky :D

houbičky na mytí ,pečící papír , formičky na filigránky,forma na pudink , kukuřičný škrob , hladká mouka s dózou a třtinový cukr neboli hnědý ...

Úžasná odměrka ,která je na tekutinu,mléko , mouku a cukr . Zlaté kuličky na dort . Forma na dort a naše kráásná váha :D

Váha v normálním stavu :)

Štětce ... štětce ?!

19. září 2011 v 7:15 | G.Nikola
Asi nemáte speciální štětce na pečení jako my co ??
Když jsme dělaly recept na dort s čokoládovou mašlí ,tak jsme nutně potřebovaly nějaký štětec... jednoduše jsme si ho koupily. :D


Byl celkem drahý .. myslím si,že stál 40Kč. Taky máme i mašlovačku ,kterou jsme koupily v Tulipánu za 79Kč,to je ta bílá .

Tu mašli jsme udělaly z čokolády a zrovna na tohle jsme použily štětec ... sice jsou tam ty propadliny a musely jsme to tam skládat jak puzzle ,ale přesto jsme na něj byly hrdé ! :)

Formy a Formičky

18. září 2011 v 16:12 | G.Nikola
Máte doma nějaké formy nebo formičky ?? My teda rozhodně ! bohužel jsme nevyfotily všechno ,ale to základní máme ;) Samozřejmě máme formu na dort a na koláč. Prostě to nejhlavnější. Pak tu máme další formu na dort ,ale trochu větší , to je ta černá vzadu. A nakonec úžasná forma na muffiny.Máme dokonce i silikonové formičky na muffiny z časopisu Apetit. Ještě máme i formu na zmrzlinu (nanuky) :) Tu sice máme vyfocenou ,ale na fotce s jinými věcmi . Ale určitě ji sem dáme ;)


Tady krásně vidíte naše formy.
Tu větší černou formu vzadu jsme koupily v Kika za 89Kč.
Tu lesklou kovovou jsme koupily v Globusu za 250Kč .
Tu koláčovou formu jsme koupily v Tulipánu od značky SmartCook za 149Kč.
A tu formu na muffiny jsme koupily přes internet na stránce http://www.fortel-katalog.cz/ za 100Kč.
Silikonové formičky na muffiny jsme sehnaly z časopisu Apetit číslo ZÁŘÍ 2011.


Silikonové formičky vyfocené i s časopisem,který je právě k dostání asi už jen týden.

Formičky na zmrzlinu jsme koupily taky přes internet na stránce http://www.fortel-katalog.cz/ za 79Kč.

Tak doufám,že se cám naše věci líbí a snad ti kteří je nemají si je pořídí :)
 
 

Reklama