Novinky

Já ?

28. března 2012 v 18:33 | Gurmánky M.N.
téma týdne blog.cz : já

Pro někoho jsem možná naprosto neschopná, hloupá, naivní nebo namyšlená.
Pro jiné se mohu zdát v pohodě, kamarádská.. no prostě každému jiná.
Sama možná pořádně ani nevím jaká jsem, ale jsem to já. Někteří si na mě ukážou prstem a řeknou > namyšlená, možná mají důvod, možná je to proto že nechápou můj smysl pro humor.
Nikomu ten názor neberu, nic s ním neudělám a vlastně to nějak neřeším. Vadím Ti? Neboj se, taky Tě zrovna 2x nemiluju ;)

( bohužel, někdy je docela těžký se soustředit a sebe, když lidi, kterým sem věřila se najednou chovají úplně jinak a hrozně)--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Líbí se mi ten nápad, téma týdne. Je to vážě dobrej nápad... Jinak, u nás nic novýho...pořád nemůžeme péct , ale možná by jsme mohly už příští středu, tak snad...

Jinak ještě prosím, TADY prosím prosím prosím ( samozřejmě pokud máte rádi náš blog !!! ) pro gurmanky,blog.cz

♫ Je statisticky dokázáno ♫

24. března 2012 v 10:38 | Gurmánky M.N.

Hehéé :D

No , trošičku mi hráblo :D ale to vám jisto jistě nevadí, že ano :)))

Proč ta zpěvavá nálada ? No tak to je docela jasný, venku září slunce, je teplo , sobota ráno a nikdo po mě nic nechce ! TP JE KRÁÁÁÁÁSA ! Co vlastně plánujete na víkend ?

No, nedáváme sem žádné články nějaké návštěvnosti atd atd , ale řekly jsme si, že jednou za čas vám sem dáma nějaké ty statistiky...

Takže, začneme nekomentovanějším článkem na tomto blogu :

1. Život bez elektřiny - bez trouby ani ránu , první místo, vydán 3. října 2011 , 16 komentářů
2. Petit mille- feuille , druhé místo ( nejúspěšnější článek s receptem :)) ) , vydán 31. srpna 2011 , 15 kometářů
3. N nože , třetí místo, vydán 30. září 2011 , 10 kometářů

a teď údaj, který mi dal hodně práce vypočítat, protože a prototo blog funguje skoro rok, průměrný počet komentářů na článek je : 1.2063492 takže nějaký 1 kometář na článek, což není moc, ale my jsme rozhodně spokojené, protože návštěvnost blogu je hezká, takže pokud tady někdo chce psát dementní komentáře : Tak málo ? Cože ? Cch,já mám vííííc , tak někam zalezte :)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Obecné statistiky :

Počet článků na blogu : 126
Počet komentářů na blogu : 152
Poslední komentář na blogu byl napsán : Ve středu 16.2 k článku další opakovaný pokus..suflé!
První článek na blogu : 28. žíjna 2011 , název : Gurmánky utržené ze řetězu, počet komentářů 3
Počet vystříaných layoutů : 5, růžový, s animací, vánoční , žlutý a tento, se skvělou grafičko Maky.Orel ( zkusdess.blog.cz)
existence blogu : 270 dní
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A teď konečně, návštěvnost blogu, se kterou jsme spokojeni, a moc moc moc děkujeme těm, kteří na náš blog chodí pravidelně, a nebo na nj někdy narazily, všech si vás moc vážímě ! Děkujeme( opět, vaše řeči tipu : Já mám většíí návštěvnost , ignorujeme a vůbec nás nezajímají ! )

největší návštěvnost : ( u všech údajů počítáme JEDNINEČNÉ návštěvy, né všechny ) - 88 ( tuhle středu )
Nejmenší návštěvnost : (nedivte se, první dny :D ) 0 lidí, 17 - 20 srpna 2011
Celková návštěvnost od počátku až do konce : 14 891 lidí (wow! :D )
Největší zobrazení stránek : 4123
průměrná návštěvnost ( Uááá to je hrůza to počítat :D ) : 55 lidí na den :))

UFFF TO BYLO VYSILUJÍCÍ !


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Takže, ještě jedno děkujeme všem co sem chodí, píší komentují kladně i záporně, naší skvělé grafičce ( její blog uvedený výše ) , dále naší inspirafi Ivetě Fabešové, díky které jsme se do pečení pustily naplno, děkujeme i našim rodičům, kteří nám, ač neradi poskytují kuchyň, a tak dále...

S láskou vaše
Gurmánky M.N. 2012 <3

Ochucený olej

3. února 2012 v 21:12 | G.Nikola
Pročítala jsem starými časopisy a najednou jsem tam viděla reklamu na ochucené oleje Monini. Hrozně mě to překvapilo a představila jsem si,jaký by asi byly oleje s příchutí ovoce například. Ale přislo mi to nechutný a k ničemu :D
Jako příchutě jsem našla příchuť chilli a česneku,citrónu a bazalky.
Ale pokud vás tento olej zaujal a chtěli byste si ho koupit,jenže na to nemáte peníze,tak si ho snadno můžete i vyrobit .
odkaz ZDE.

Druhá v pořadí a ještě lepší

25. listopadu 2011 v 9:35 | Gurmánky M.N.
Tak si představte, že naše milovaná Iveta ( psaly jsme o ní už tolikrát, víte už všichni o koho jde ?) vydala druhou kuchařku ! Po první která je stále v prodeji ( Iveta a sladká francie) vydala nedávno další kuchařku ! Jmenuje se slavnostní pečení s Ivetou a pokud sháníte Vánoční dárek, tak je k této příležitosti dokonalá!!! Jsou v ní krásné fotky, jednoznačně napsané postupy a nějaký svůj reept si tam najde snad každý ! Pokud vaše máma ráda peče, nebo prostě potřebuje inspiraci tak je skvělá ! My už jí máme pochopitelně obě doma :D i kdž s tím se dalo počítat ;-) Rozhodly jsme se vám sem napsat jeden recept z kuchařky aby jste se měli a co těšit :)


PAŘÍŽSKÉ ROHLÍČKY

složitější

cca 30 minut příprava, 20 minut pečení

Ingredience na těsto :
3 vejce
300g mletých ořechů
300g moučkového cukru
60g hladké mouky

na krém :
3 vejce
120g krupicového cukru
30g kakaa
250g másla

na polevu :
200g kvalitní čokolády

Postup :
Troubu předehřejte na 150 stupňů. Plech vyložte pergamenovým papírem . Všechny suroviny na těsto spojte v míse. Vzniklým těstem naplňte cukrářský sáček. Přímo na plech nastříkejte rohlíčky široké asi 2 cm a dlouhé asi 6 cm. Pečte dozlatova asi 20 minut.

Připravte si krém. Na oheň postavte pánev s vodou. Na ni posaďte ohnivzdornou misku se všemi ingrediencemi na krém, ovšem bez másla ! Vyšlehejte je zatepla do vláčného krému , odstavte a nechte vychladnout. V jiné misce utřete máslo pokojové teploty a postupňe do něj zašlehejte vychladlý krém. Ten poté pomocí cukrářského sáčku nastříkejte na ořechové rohlíčky.

Čokoládu rozpusťte a rohlíčky s krémem čokoládou polijte. Nechejte je dva dny v chledu odležet

Bůůůů , vezeme vám mléko !

23. listopadu 2011 v 20:05 | G.Nikola
Sedím u stolu a učím se , najednou slyším : Bůůůůů ,vezeme vám mléko ! ( moje nejoblíbenější zvíře je kráva a můj nejoblíbenější nápoj je mléko ) A začnu šílet... ječím po bytě a říkám všem ať jdou do pokoje a ať uslyší tu kráááásnou znělku :D PAk jdu rychle zavolat Marušce a Maruška mi začne vyprávět o tom,že to určitě se jí jenom zdá ,že se jí dokonce jednou zdálo ,že v okně viděla žirafu... ale mně se to přeci nezdálo !! Musela to být skutečnost...
Po měsíci mi moje kamarádka Eliška řekne,že kolem jejího bytu vždycky projede auto ,které prodává čerstvé mléčné výrobky a říká : Bůůůů , vezeme vám mléko ! A já začala ječet jako úchyl a říkala jsem Marušce že je to pravda ! :) Od té doby jsem začala na internetu hledat jejich stránku a trasy ,kterou projíždí. A doteď si pořád kupuji jejich úžasné čerstvé "plnoplnotučné" :)
Jejich oficiální stránku najdete ZDE .
Najdete tam rozvozové trasy , jejich znělku,podle které poznáte jestli jsou u vás ;)
Také jejich Novinky,Kontakty,Jejich výrobky ,které vám vypíšu i zde v článku ,informace pro zákazníky...
JEJICH VÝROBKY :
ÚÚÚÚÚžasné čerstvé mléko přímo z farmy jen za 25 Kč ! Rozhodně doporučuji !!!

Proč se to jmenuje dnešní sýr ? No protože je vyrobený v den prodeje ! Je opravdu velice skvelý . Můžete ho dát třeba do salátu nebp nahradit tvarohem. Cena 25Kč a trvanlivost 2 dny .

Čerstvý selský sýr jsem ještě neměla,protože si kupuji spíše ten dnešní. Ale někdy si ho rozhodně koupím. Tento sýr je také lehce solený,což nemám moc ráda ,proto jsem si ho ještě nekoupila. Je vhodný i na smažení ! Cena 25 Kč a trvanlivost 21 dní.

Jarní sýr je také vyrobený v den prodeje s bylinkami. Tento sýr jsem si ještě nekoupila ,ale moc si ho ani koupit nechci ,protože nemám moc ráda sýr s bylinkami . Ale pro lidi co milují zeleninu ,tak je skvělý pro snídani ! Cena 25 Kč trvanlivost 2 dny.

Selská sýrová pomazánka..já nejím moc pomazánky ,ale rozhodně tato pomazánka bude hodně výtečná,protože je čerstvě vyrobená v den prodeje . Je jemně slaná s bylinkami . Cena 25Kč trvanlivost 2 dny.

Tvaroh ! Rozhodně doporučuji koupit !! Je také vhodný na pečení ;) Je to bílý tvaroh vyrobený z plnotučného mléka. Cena 30 Kč trvanlivost 3 dny.

Bílý jogurt je také velice dobrý a zajímavý. Jen je trochu tekutější ... Je ho opravdu obrovské množství ... obrovský kelímek minimálně 4x menší než třeba kelimek bílého jogurtu od activii :) cena 20g a trvanlivost 5 dní.

Pokud máte rádi Kostíky, tak tohle má opravdu skoro stejnou chuť ,ale není to chemicky upraveno jako Kostík ! Rozhodně Radoňáček je mnohem kvalitní a lepší !! Ve příchuti vanilkové nebo kakaové . Doporučuji koupit menším dětem ,které mají rady sladké. Cena 20 Kč trvanlivost 3 dny .


Jonáška je syrovátkový nápoj. Ten jsem zatím ještě ale neměla. Představuje moderní potravinu zdravého životního stylu. V příchuti pomeranče. Cena 20Kč trvanlivost 5 dní . Více o Jonášce ZDE .

Jonáš je čerstvý jogurtový nápoj. Buď s ovocnou nebo přírodní příchutí. Cena 25 Kč a trvanlivost 5 dní.


Tak teď víte ,že když někde uslyšíte Bůůů , vezeme vám mléko ! musíte si připravit minimálně 30 Kč a koupit si jeden z jejich úžasných výrobků ! :)
Určitě nám prosím napište váš názor na Mléko z farmy .budem moc rády :)

Nigella Lawson

20. listopadu 2011 v 7:30 | G.Nikola
Nigella Lawson , je úžasná amatérská kuchařka , která vaří nejen doma pro svoji rodinu , ale i v televizi :) vydala už několik kuchařek a jedna z ní je VÁNOCE S NIGELLOU-399Kč ( vánoční pokrmy pro rodinu a přátele ) Recepty v této kuchařce sice nejsou mezi typickými a českými vánočními recepty našich tradic , ale rozhodně nám tato kuchařka splní všechna očekávání o neskutečně dobrém jídle. Každá rodina a každá země má jiný zvyk Vánoc , ale jedno je přeci stejné - Vánoce slavíme s rodinou a přáteli ... Tato kuchařka vyjadřuje přesně to. V kuchařce jsou všechny vánoční recepty , které mohou existovat . Od svařáku až po vanilkové rohlíčky. V Apetitu jsem se o ní dozvěděla spoustu zajímavých věci ... Například , že se Nigelle přezdívá "královna food porna" , nebo že režisér Tim Burton vytvořil postavu Bíle královny ve filmu Alenka v říši divů podle Nigelly(wow!)
Kuchařka je velice pečlivě propracovaná . Má spoustu tipů a rad . Upozorňuje na všechno , na co bychom si měly dávat pozor .Má tam také všechny tipy , kde si můžeme práci ulehčit a dělat ji polovičně. Některé recepty v této kuchařce nemusíte dělat jen na Vánoce , většinu můžete dělat i na Jaře nebo dokonce i v létě !
Její další úspěšné kuchařky jsou "Jak jíst" a "Jak se stát bohyní domácnosti" - díky této knize dostala Nigella roku 2000 v Británii ocenění spisovatel roku.
Rozhodně doporučuji koupit :)

Její oficiální stránky najdete na : http://www.nigella.com/


Ano ,tato "sexy" žena je proslavená britská kuchařka... :)

Časopisy,které prostě musíte mít :)

18. listopadu 2011 v 20:07 | G.Nikola
Tak už opět vychází naše nejoblíbenější časopisy Apetit a Gurmet :)
Apetit (50Kč)
Je opět skvělý jako vždy. Potěšil nás OBYČEJNÝ recept na Vánočku . Sice tento recept má snad každý ,někdo dokonce se i někdy dědí ... Jako třeba u Marušky . Pro mě je zase dobrý pocit ,že je v časopise takový recept,protože jsem ho nikdy neměla a když na internetu hledáte recepty,jsou většinou neozkoušené nebo špatné. Zatímco v časopise je to vždycky v pohodě :) Najdete tam také skvělý článek o Nigelle a 67 receptů :)
samozřejmě tam také najdete recepty na tradiční i netradiční cukroví.
Jestliže budete chtít prožít americké Vánoce,tak stačí si koupit Apetit a najdete tam tipy a rady s receptem na krůtu na Vánoce ...

Moc se mi tam líbí to cukroví na titulní straně. Možná bych to udělala jen víc červenější,protože budou Vánoce ne ? :)
Apetit také má spoustu soutěží,o které stojí za to soutěžit. Jděte na http://apetitonline.cz/ a dozvíte se více. Můžete si také koupit jejich novou kuchařku jménem Party.
Gurmet(34Kč)
Gurmet je samozřejmě také skvělý jako vždy. Jen mne trochu překvapilo,že je tam opět nová šéfredaktorka . Velice se mi líbí recepty na tradiční vánoční cukroví. Nejdete tam 153 receptů , tipů a triků . Tady také najdeme skvělý recept na Vánočku :) Najdete tam také super tipy na dekoraci "Bílých Vánoc" . Moc se mi líbí rubrika 15 praktických tipů a triků do vaší kuchyně. A nádherné fotky.


Velice chválím design obálky, moc se mi líbí kombinace barvy stříbrné a červené. Je tu také Velká vánoční soutěž .
Časopis si můžete prolistovat na http://www.astrosat.cz/gurmet/ . Ke Gurmetu je také pěkný dárek - roztomilé vykrajovátko a vanilkový lusk.

Přeji příjemné Vánoce s časopisem Gurmet a Apetit ! :)

P.S.: Pokud jste si ještě časopisy nekoupily, šup pro ně !

Abyste se tu vyznali

30. srpna 2011 v 17:14 | G.Nikola
Ahoj lidi , tyhle instrukce vám poslouží k tom,abyste se tu lépe orientovali :

Asi jste si všimli ,že na každém receptu je malý jednolístek , dvojlístek,trojlístek nebo čtyřlístek což znamená :

velmi snadné

snadné

náročné

obtížné

A to je známka náročnosti toho receptu

Také tam budete mít úvod receptu , naše hodnocení , tip a poznámku .

Iveta & sladká Francie

28. srpna 2011 v 12:05 | Gurmánky M.N.
Znáte Ivetu Fabešovou ?? My JO ! A to doslova ;)
Byla finalistkou soutěže Na nože! a je taky naším idolem gastronomie :) Pracuje v cukrárně Saint tropez a my jsme tam i za ní v červenci byly.
Vydala také úžasnou kuchařku Iveta & sladká Francie ,která má 70 francouzských receptů .Podle této kuchařky jsme se i rozhodly,že upečeme všechny recepty,které v té kuchařce jsou. Momentálně jich máme 40 :) a do konce tohohle roku budeme muset jich udělat ještě 30.
Ivetinu oficiální stránku najdete zde : http://ivetafabesova.cz/cs/ ( ovšem je ale ještě ve výstavbě )

Ivetina kuchařka
 
 

Reklama