O nás

Uffff... :D

7. května 2012 v 10:03 | Gurmánky M.N.
Ahoj kamrádi ! :)
co se týče pečení, zatím nic nového, ale hodlám se do toho zase obout ! :)

Ze soboty na neděli u mě přespávala kamarádka ( původně jsem měla jet ke kamarádce na chatu , ale to bohužel nevyšlo, tak tam pojedu o prázdninách ) a byla to strašná prdel ! :D
Asi jsem se v životě tak nenatlemila. Akorát spát jsme šy někdy v půl třetí a vzbudily se asi v 7:30 :D . Sladkých 5 hodin spánku, no :D Dneska jsem si to tudíž vynahradila a chrápala deset a půl hodiny, což mě osobně naprosto vyhovovalo.

Včera odpoledne jsem byla koupit ještě nějaké věci na sportovní kurz, kam jedu od pátku zatýden :) - bereme kola a brusle, je tam rybník a bazén, tenisový kurty a ping pong :) . Mám pocit že přijedu docela vyřízená :D . No, hlavně aby vyšlo počasí, o je ejduležitější . Pořídila jsem si tudíž stojan na pití na kolo a láhev do toho, a pak ještě nějaký sportovní tříčtvrťáky . Dneska si musím pořídit ještě tílko , tričko, nebo tam něco prostě :)

Zítra asi něco upeču, podle tho, jak se mi bude chtít :) . Potom naštěstí jenom tři dny školy ( ale test z dějáku, fuj fuj ! ) , potom víkend, a ten pátek potom odjíždím ( HURÁÁÁ)

Pořádně si odpočiňte, mám pocit že asi tak následující měsíc, dostaneme ve škole pořádně zabat :( ,

mějte se krááásně
S láskou Gurmánky M.N. 2012

2.5 2012

2. května 2012 v 16:15 | Gurmánky M.N.
připadám si jako hadr na podlahu... ÚÚÚPLNĚ VYŽDÍMANÁ ! ÁÁÁÁ je mi šílený horko, a to tady běhám jako pošuk nahá :D . Venku pažilo slunce, před chvílí byla bouřka, nyní se to zase roztahuje. Na víkend už má bejt zase hnusně, což já vážně bomba.

Dneska jsem byla ve škole po 1ti dnech :D ( prázdniny, a nemoc :D ) , naštěstí se flákali a nic moc nedělali. Akorát naše neuvěřitelná dějepisářka nám dala na pátek test z 30 ti stránek velkýho sešitu ! Věřili by ste tomu ? Koho zajímá dějepis, a když, proš tolik najednou ? UÁÁÁ

Mám hlad...

Gurmánky mají o rok víc

12. dubna 2012 v 19:04 | Gurmánky M.N.
Jo jo, už jsme obě o rok starší. Narodily jsme se jenom čtyři dny od sebe :), a dneska už je nám oboum o rok více ( sakra, k úsměvu nebo k pláči ? :O ) To nevím.

O rok starší, o něco ( snad ) chytřejší :D . Ještě jsme to teda neoslavily,to půjdeme až tuhle neděly i s kámoškama :)

No, jedna věc je na to všem ale nejduležitější. I když už uběhl další rok, a už nám není deset, pořád se džíme našešho řemesla a nehodláme ho pustit!

Jo a nevíte někdo, když chci zveřejnit článek, a je v něm jakákoliv fotka, a to jakákoliv malinká , tak když kliknu na zveřejnit napíše mi to : text článku je omezen na 40000 znaků ! ( grrr ! ) Někdy to blbne, někdy ne a teď už mi to asi měsíc nejde ! Hrůz , hrůůza, hrůůůzááá...

Můžu vás někoho kousnout ? :DDD

Hurááá zpátky doma !

3. března 2012 v 20:29 | Gurmánky M.N.
Tak už jsme se úspěšně vrátily z lyžáku :))) , vážně moc jsme si to užily, sněhu bylo jak ... né jinak řečeno, sněhu byla horda :D , když jsme odjížděly začínalo už tam všechno tát, tak jsme měly štěstí že jsme nejely o týden později...

No, asi nemá cenu vám tady povídat nějaké ptákoviny, přidám sem radši nějaké fotky, aby jste věděly, jak to tam vypadalo :))))))

( ty co nás znáte už déle, víte že Niky ze srdce nenávidí sport, a prtot musím překvapeně říct, že Niky lyžování hrozně šlo :OOO :D )

PS : Děkujeme vám za rásnou návštěvnost a za to, že sem chodíte pravidelně. Také se moc moc omlouváme že už jsme strááášně dlouho nic nepekly, ale Niky jak víte zažila velké stěhování a jejich kuchyň pořád není úplně v provozu :´((

A teď k těm fotkáám :D :


Hlavní pokoj, kde jsme bydlely :)


Koupelna, omlouváme se za strašnou fotku :´( . Nevešla se mi do záběru celá :D


Část penzionu, nová budova ve které jsme bydlely


Výhled :)


Niky na lyžích ! :)))


Niky s naší kamrádkou Eliškou v pozadí, zmoženy po cestě :D


Niky a naše mega úchylná kamarádky Fufu


Tak taky jednou já :D


A konečně - všichni retardi spolu ! Vim, všichni vypadáme strašně , ale co, hlavně že dohromady ! :))

Za lyžák jsem nafotila miliardu neuvěřitelných a úchylných fotek, ale nemůžu je sem samzřejmě dát, prtože jsou moje osobní, a takové podivnosti nehodlám někde šířit ! :))))

Doufám že se vám fotky líbí,

s láskou vaše rozlámané Gurmánky M.N. 2012 ©

Brm...brmmmm - Krkonoše TŘESTE SE !

23. února 2012 v 17:58 | Gurmánky M.N.
No ano, jedeme s Niky kosit horské hřebeny ! Zítra, se školou odjíždíme na lyžák, takže budeme týden nepřítomni, prosím přijměte naši omluvu :´(

Nemůžu se dočkat, až uvidím Niky na lyžích, protože ona je...trošičku...nesportovní ? :DD Určitě to ale bude sranda , jenom doufám, že bude dobrý sníh ! Držte nám palce, aby jsme si nenatloukly víc než je nutné...

s láskou a poděkováním, vaše Gurmánky M.N.

Nákup - Fiala, tentokrát se zdařilo !!

8. února 2012 v 19:54 | Gurmánky M.N.
Ho hoooooooo !
Dneska jsme navštívily Fialu (podruhé a KONEČNĚ ! ) pro připomenutí - Fiala je obchod se speciálními pomůckami pro cukráře. Hrozně jsme se tam chtěly podívat ! Sídlí v Praze a myslím že i v Brně, ale můžete nakupovat i přes web ( ODKAZ ) . Jenomže ! Nešly jsme tam jen tak s někým :) Iveta Fabešová ( píšeme o ní pořád ale ještě jednou připomenu - amatérská cukrářka, a úžasná, energická slečna, která se prosadila v TV pořadu Na Nože! , měla v období adventu nádherné pořady na Primě a je autorkou dvou kuchařek, a hlavně je vlastně náš vzor :) ) nám nabídla, že půjde s námi ! Měly jsme hrooooznou radost ! Nakoupily jsme spoustu super věcí, díky Ivetě se dozvěděly o nové potahovací hmotě (která mě jednoduše fascinuje ! ) , nechaly si podepsat kuchařky a krásně si popovídaly :)

Máme pro vás fotky toho, co jsme si koupily! Nemůžu se dočkat, až začneme péct !!!!!

1. Sada gelových potravinářských barev Wilton - 8ks


2. Perleťový pudr - zlatý ( dodá krásný lesklí efekt různým růžičkám a ozdobám z pot. hmoty )

Google, podpora

7. ledna 2012 v 17:47 | Gurmánky M.N.
Ano přátel ! Já a Niky se stáváe slavnými ! No prostě a jednoduše, Google nás začal sponzorovat a dokonce s námi natočí reklamu !!! No, zkrátka nějak takhle by to mělo vypadat, tak budete vědět o co jde, až to uvidíte v televizy


Cesta do Fialy

7. ledna 2012 v 15:23 | G.Nikola
Dneska jsme šly do Fialy... jely jsme metrem a Maruška mi zuřivě v metru těmi prosklenými okny ukazovala,kde je ta budova. V zimě jsme se potácely k té budově tou širokou a celkem krátkou cestou. Nikde nikdo ani jeden živáček a říkaly jsme si ,že je to tady dost zakopaný a že je divný že tu nikdo není. Jdem tedy blíž k té budově a hledáme nějakou cedulku nebo něco podobného,co by naznačovalo,že Fiala je opravdu tady. Koukáme asi z pětimetrové dálky a ja nahlas zakřičím: "Tááááám!" Byla tam cedulka,která mířila ke dveřím ,kde měla být Fiala.Utíkaly jsme jak bláznivé k té ceduli a kouknem se směrem kam vedla šipka.. nevypadalo to vůbec tak,jak jsme si představovaly..bylo to jako někde v kanceláři a hned vedle byla nějaká tramvaj v té prosklené budově - jen kus tramvaje na koukání . Jdem tedy dovnitř a stydlivě otevíráme dveře. Otevíráme další dveře a jsme čím dál tím blíž. Pak tam jsou takové ty otáčící tyče ,jako jsou třeba někdy v supermarketu a musíte tím projít po jednom člověku. Jenže pořád tam nebyl ani živáček..ticho. Nikdo nikde. Takže jsme dovnitř nevkročily a viřítily jsme se rychle ven a koukly na mobil,kdy mají otevírací doby. Samozřejmě ,že o víkendu měli zavřeno. Takže se pak vracíme k cedulce a jako památka na útěchu je společná fotka s cedulkou Fialy...

Maruška naštvaně prstem ukazuje na cedulku Fialy :D


Pak se v tom ukrutném větru vracíme a křičíme na oblohu proč my. Pak vesele Marušce řeknu,že je tu aspoň jeden člověk,sice právě jde na pány ,ale to vůbec nevadí :))) Jdem k metru a pozvu Marušku na hranolky s žemlí ,protože jsme jednou četly knížku od Jacqueline Wilsonový ,která napsala knížku Cukrová vata a tam byla zmíňka o žemli s hranolkama. Tak jsme si ji koupily. U stánku se žemlemi jsme mezitím tancovaly irské tance na zahřátí - lidi na nás koukali jak na blázny,ale tak co.. člověk se musí naučit přežívat :D Pak s usměvem říkám Marušce : "Ještě aby nám tu Maru začali lidi házet peníze.." :DD A žemle byla už hotová. Byla hodně dobrá jako houska ,ale 10x měkčí..mňam ! :)

Řekly jsme si tedy ještě že půjdem do nákupního střediska metropole zličín,které bylo hned vedle. Obšly jsme snad všechny obchody a koupily jsme si pár bižuterií v C&A a já si koupila malý černý ,roztomilý penál s tučňákem od Nici :)

Když se zpátky vracíme domů,hodně litujeme toho,že jsem ve Fiale nakonec nebyly. Takže až budou pololetní prázdniny,tak vyrazíme :)

Pfff... a je to tady zase

3. ledna 2012 v 19:35 | Gurmánky M.N.
Jasný, mluvim o škole . Jak jinak... teď je to naprostá hrůza ! Jedna písemka za druhou, samej úkol, hrůůza hrůůza hrůůza. Alespoň že to pečení je takový krásný zpestření :) tak třeba v sobotu jdeme do Fialy (ten speciální profi. obchod pro cukráře :D ) a určitě si další týden něco upečem. I když teďkon v lednu to bude trošku slabší, protože j za 1.
hromada učení
a za 2.
U Niky se předělává kuchyň a bude až v únoru ....
Každopádně se hrozně těšíme na tu sobotu, a jsme sami zvědavé co si pořídíme !!! :) určitě dodáme fotky :D
Taky si musíme udělat naší společnou fotku na rok 2012 :)

Přejeme vám tedy hodně šťestí ve škole, a nezapomňte, že je potřeba se chvíli bavit nčim jinym než učenim :D

Plány na rok 2012

31. prosince 2011 v 14:33 | Gurmánky M.N.
Moji milý, neodvratně se blíží nový rok, už zítra ! Pořádně to dneska oslavte, jenbach na petardy a taky s chlastem to udržte na nižších hodnotách :) jinak ale všechno nejlepší do nového roku, přesně podle vašich přání! :)

Je nutno vás tedy seznámit s přibližnými plány na následující rok

  • v nejbližší době půjdeme nakupovat do obchodu Fiala ( ODKAZ ) kde se prodávají snad naprosto všechnycukrářské pomůcky, včetně těch opravdu profesionálních.
  • najdeme dobrý vanilkový krém :P
  • najdeme dobré vysoké těsto na dort
  • budeme se věnovat i náročnějším receptům
  • konečně se vrhnem na tak klasické věci jako jsou vánočky, buchty, mazance nebo koláčky
  • budeme testovat i exotickou sladkou kuchyni
  • budeme si domácímmi sladkostmi podplácet učitelky :D
  • naučíme se rozkrajovat dort na opravdu tenké plátky
  • pokusíme se taky alespoň trošíčku věnovat škole, aby jsme veškeré známky udržely na jedničkách a pár dvojkách :D
  • budeme vás na tomhle blgu i dál krmit našimi zážitky a pocity

Je hotová, je dokončená, je to u konce!

29. prosince 2011 v 17:12 | Gurmánky M.N.
ANO, ANO , ANO ANO ANO!!!!!

Pro ty , co nevědí, jsme celý rok 2011 pekly recepty z jedné jediné kuchařky, Ivety a Sladké Francie. Podmínka byla, stihnout ji celou upéct do jednoho roku. ZVLÁDLY JSME TO ! Všechny recepty můžeme označit za "vyřízené"

Můžeme říct, že to byla neskutečná zkušenost, a nepředstavitelné chvilky štěstí. Když máte v ruce knihu, co pro vás tolik, TOLIK znamená a u každičkého receptu si můžete říct, jak vám osobně chutnal, je vám opravdu dobře. Chceme poděkovat i vám, kteří jste nás již od srpna podporovali velmi pěknou návštěvností. Neznamená to samozřejmě, že blog končí. Vlastně začíná. Nebojte se, pečeme dál a těšíme se až budeme moct zahájit novou sezónu "Gurmánky M.N. 2012"

Dneska, dneska bude konec

29. prosince 2011 v 9:31 | Gurmánky M.N.
Ne světa proboha :D je to hezký konec...
Víte, dneska konečně dokončíme naše roční snažení udělat všechny recepty z kuchařky Iveta a Sladká Francie od Ivety Fabešové. Zbývá nám totiž už jen jeden recept ! Jsou to dortíky s lískovímy oříšky a pikantním crème fraîche. Jsem na to fakt zvědavá !

Jsem taky ráda, že jsme se rozhodly vařit všechny dezerty z jedné kuchařky, protože normálně by jsme nějaké ROUHODNĚ nezkoušely, ale díky tomu jsme získaly hodně zkušeností. Taky je zajímavé jak nějaké recepty, do kterých vkládáte naději nejdou pozřít...ale to si nechám na zítřejší lánek :)

Určitě nám držte palce, aby jsme poslední recept nepotently, a aby byl dobrý.


PS: Taky máte hromadu učení na prázdniny a ser*te na to ?

TAK CO ? POVÍDEJTE, POVÍDEJTE !

26. prosince 2011 v 12:47 | Gurmánky M.N.
Tak co drazí přátelé ? Co Vánoce ? Povídejte povídejte ! Co jste dostali ?

Já ( Maruška ) jsem dostala spoustu krásných věcí, ale hkavně jsem dostala krásný funkční vytoužený foťák ( YEAH! ), pak taky nějaké ty peníze, za jejichž část se obléknu :D

Niky toho moc nedostala. U nich Vánoce nejsou tak velkolepé . Jsou Vietnamci takže nejsou zvyklí to slavit. Ale dostala pár věcí, a peníe, ad rodičů MOŽNÁ ještě dostane notebook, a na Vietnamský nový rok spooooustu peněz ( Snad :D )


V kuchařce nám zbývá dodělat ještě dva recepty, ale protože momentálně jsou dost problémy s tím KDE péct tak asi budeme muset kuchařku dodělat po telefonu :D NO, HLavně aby jsme to stihly.

Doufám že jste si Vánoce užili jak jste chtěly, a hlavně nám napište, čím jste byli obdařeni !!!!!

Kudy? Tudy? štěstí

23. prosince 2011 v 13:23 | Gurmánky M.N.
Není to jednoduchá doba,
Děje se tolik věcí,co by se dít neměly. Nezdá se vám že svět se ubíjí úplně špatně ? Sledovala jsem záběry ze severní korei (KLDR) , která je navždy nepřadstavitelně poznamenaná komunismem, toho největšího řádu , kde si lidé neuvědomují, jak žijí, a přijde jim normální to, že nesmí nic, že všechno dělají na rozkaz a nesmí ukázat svůj názor ( ukázka - video ZDE ) ... a pokud jste vyděli tuhle ukázku, jistě můj názor sdílíte. Takhle to pece nemůže jít dál! A tuhle zasranou politickou stranu volí 15% občanů ČR . Lahůdka-!


Ani nám - náctiletým nepomáhá to, že jsou všichni přesvědčeni, že nic neděláme a bla bla bla, známe to všichni. HAHAHA - dovolte mi se zasmát. Tenhle pocit má každý dospělí. A asi jim to nemá cenu vymlouvat.

I přes tyhle hrůzy, co se dějí a všichni co nám je víc jak osm si je uvědomujeme vám z naprosto celho srdce, z každého mm čtverečního našeho srdce vám přejeme nádherné svátky. Pokuste se zapomenout na to, že dostat tři miliony dárku opravdu nic neřeší, a že jste šťastní ve chvíli, kdy si neuvědomujete, jak jste šťastní.

Všech si vás vážíme, a děkujeme vám za vaší oddanost, s láskou


Gurmánky M.N.

Gurmánky mění své teritorium

21. prosince 2011 v 5:00 | Gurmánky M.N.
Tak vlastně nevím, jestli tenhle článek bude veselí a nebo smutný...
Víte, pečeme převážně doma u Nikoly a ta se stěhuje. Zrovna v tuhle chvíly asi tahá krabice do nového bytu a nebo běhá po svém novém pokoji. To samozřejmě znamená i novou kuchyň. Bude hrásná, to ano ale trošku je mi líto té staré...

Máme tam totiž naší největší památku na počátek pečení. Když jsme dělaly naše první jídlo jménem
Bánh Quai ( - odkaz - ) tak Niky vzala syrové těsto do ruky a začala si s ním házet. Nějak se u toho ale rozdováděla a hodila ho nahoru s takovou vervou že...no...že už nespadlo zpět.

Ano na stropě je po dvou letech pořád kousek těsta a je to naše obrovská památka na první počátek pečení.

Taky jsme v ní udělaly přibližně 100 dezertů ! Ne všechny byly úplně úžasné, ale všechno nemůže být dokonalé. To by nebyla zábava, kdyby se všechno perfektně povedlo :P

Proto mám ze stěhování smíšené pocity. Ale asi je čas naposledy zamáčknout slzu v oku, a obrázek naší památné kuchyně si uchovat v hlavě...
 
 

Reklama